Eyüp Ethem Köylü’den direniş ruhlu sergi…

Eyüp Ethem Köylü, portre çalışmalarından hat sanatına, karakalem çalışmalarından yağlı boya tablolara kadar birçok eserini sanatseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor.

Siyasi ve hukuki olumsuzluklar sebebiyle hayatının en zorlu dönemini kısa bir süre önce arkasında bırakan Eyüp Ethem Köylü, hükümlülük süreci boyunca geliştirdiği “resim merakı”nı direniş ruhlu bir ressam-sanatçı kimliği ile yansıtıyor.

“Zindan Çizimleri” adı altında topladığı çalışmalarını ‘İnsan, Tabiat, İnsan ve Tabiat, Tarihi Şahsiyetler, Mücerret ve Diğer’ kategorileriyle hayata geçiren Köylü, “Hapishaneler unutulmaya unutturulmaya her zaman müsait yerler olmuştur. Resim yaptığım anlarda ben bilinç olarak cezaevinde olmuyordum. Belki de sanat sayesinde unutmadım ve unutulmadım” diyor.

Sanatçının son dönem çalışmalarının bir kısmı, 24 Nisan 2019 tarihinde Sirkeci Garı’nda gerçekleşecek olan dergi fuarındaki sergide sanatseverlerle buluşacak.

“www.eyupethemkoylu.com” adresinden veya @eyupethemkoylu instagram hesabı üzerinden Eyüp Ethem Köylü’nün çalışmalarına ulaşabilirsiniz.

Kaynak:Turizm Günlüğü